
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 900 pF |
| Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 13 V |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 18 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Max Output Current | 150 A |
| Clamping Voltage | 42 V |
| Varistor Voltage | 25.5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 13 V |
| Max Surge Current | 150 A |
| Energy | 400 mJ |
| ESD Protection | Yes |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 28.05 V |
| Min Varistor Voltage | 22.95 V |
| Surge Energy Rating | 400 mJ |
| Peak Surge Current | 150 A |
Stock: 8420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27540
Ext.Price$0.27540
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27540 | $0.27540 |
| 10 | $0.19270 | $1.92700 |
| 50 | $0.16944 | $8.47200 |
| 100 | $0.14898 | $14.89800 |
| 500 | $0.13142 | $65.71000 |
| 1000 | $0.12637 | $126.37000 |
| 3000 | $0.12021 | $360.63000 |
